Амбулаторії громади отримали медичне обладнання

22.05.2017 17:53

У амбулаторіях, які знаходяться на балансі Мамалигівської сільської ради відтепер є нове медичне обладнання для фіз-кабінетів.

19 травня до Мамалигівської об’єднаної територіальної громади завітали поважні гості: заступник начальника управління Департаменту Охорони Здоров’я Чернівецької ОДА, начальник відділу Любов Крикливець, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоселицького району Світлана Абрамчук, голова громадської організації «Буковинська агенція ініціатив та розвитку» Олексій Грушко.

Разом з головою Мамалигівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Аркадієм Шовою вони відвідали амбулаторії, які знаходяться на балансі Мамалигівської сільської ради. Високопосадовці приїхали не з порожніми руками. Амбулаторії с.Драниця було передано фізіотерапевтичну апаратуру, апарат для проведення електрофорезу «Поток-1», апарат для проведення дарсонвалізації та опромінювач кварцевий бактеріцидний. Амбулаторія с.Стальнівці отримала апарат для проведення електрофорезу «Поток-1», апарат для проведення УВЧ-терапії та опромінювач кварцевий бактеріцидний. Амбулаторія с.Подвірне – компресійний нобулайзер та опромінювач кварцевий бактеріцидний. Амбулаторія с.Мамалига відтепер буде мати фотометр для експрес-аналізу крові і сечі та тубускварц. Амбулаторії с.Балківці та с.Несвоя отримали опромінювач кварцевий бактеріцидний.

Цей проект профінансований у рамках програми «U-Lead» під керівництвом GIZ. Обладнання, яке було передане амбулаторіям коштує 71 тис. грн.

Також цього дня у приміщенні будинку культури с.Мамалига відбулися громадські слухання щодо стратегії розвитку первинної медицини у Мамалигівскій ОТГ до 2025 року та програми розвитку до 2020 року у яких взяли участь Любов Крикливець, Світлана Абрамчук, Олексій Грушко, Аркадій Шова та жителі громади. У робочому процесі були обговорені результати аудиту медичних ресурсів та потреб громади, стратегічні цілі розвитку первинної медицини у громаді. Учасники слухання розглянули фінансове забезпечення надання медичних послуг у громаді, розмежування медичних послуг між ЦРЛ та ОТГ, утримання ліжко-місць у громаді, пріоритетність вирішення медичних проблем у громаді.

Кожен з учасників слухань мав змогу висловити власну думку.

Фотогалерея: Амбулаторії громади отримали медичне обладнання