Було відвідано навчальні заклади громади

15.09.2016 16:09

14 вересня начальник відділу освіти районної державної адміністрації Аделіна Руснак та голова Мамалигівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Аркадій Шова відвідали навчальні заклади с.Мамалига та с.Стальнівці з метою вивчення ситуації, яка склалася навколо створення опорної школи та шкіл філій.

Цього дня свої міркування з цього приводу мали можливість висловити начальник відділу освіти РДА Аделіна Руснак, директор Мамалигівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Геннадій Іоніцой, заступник директора з науково-методичної роботи Мамалигівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, член виконкому Мамалигівської сільської ради Діна Романчук, заступник директора з навчально-виховної роботи Стальнівецької ЗОШ І-ІІ ступенів – філія Мамалигівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Петро Лунга, батьки, учні.

Варто зазначити, що в Мамалигівській ЗОШ І-ІІІ ступенів навчаються 351 учнів, 31 з яких проживають в сусідніх селах. В закладі працюють 50 викладачів. Школа є двомовною: клас "А" – з румунською мовою навчання, клас "Б" – з українською мовою навчання. Таким чином батьки та їхні діти мають можливість вибирати мову навчання. Конфлікту між учнями щодо мови немає.

У 2016 році Кабінет міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, залишивши безкоштовним лише харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах, а також дітей з малозабезпечених сімей. Про це йдеться в постанові уряду від 18 січня 2016 р. № 16. На даний час Мамалигівська сільська рада об’єднаної територіальної громади оплачує харчування учнів 1-4 класів всіх 6 навчальних закладів, які знаходяться на території громади. Таким чином, на відміну від інших дітей з Новоселицького району, які харчуються за кошти батьків, всі учні 1-4 класів, які проживають на території громади мають можливість безкоштовно і повноцінно харчуватися за кошти громади. Також Мамалигівська сільська рада об’єднаної територіальної громади  запланувала оплачувати навчання дітей у гуртках.

Фотогалерея: Було відвідано навчальні заклади громади