До навчального курсу «Культура добросусідства» долучився і ДНЗ №1 с. Мамалига

05.03.2019 16:25

З 26 лютого по 2 березня у Закарпатському ІППО  (місто Ужгород) відбувся Міжрегіональний авторський семінар-тренінг з методики роботи за програмою міжкультурної та громадянської освіти «Український віночок» курсу «Культура добросусідства» для педагогів ЗДО Закарпатської і Чернівецької областей. Буковину представляли 10 працівників закладів дошкільної освіти, серед яких була і вихователь-методист ДНЗ №1 с. Мамалига Марина Савчук.

З учасниками працювала команда досвідчених тренерів із різних куточків України на чолі з авторкою і натхненницею курсу «Культура добросусідства» Маргаритою Араджионі.

У навчальному семінарі-тренінгу учасники отримали практичні навички роботи в полікультурному освітньому середовищі, у тому числі навички аналізу та вирішення конфліктних ситуацій, формування позитивного ставлення до навколишнього різноманітного середовища, успішної міжкультурної комунікації. Багато інформації отримали щодо прав людини і дитини, громадянських прав та обв’язків, взаємодії вихователів ЗДО з батьками. Це були п’ять днів практичної роботи, обміну досвідом, пошуку, роздумів, креативу, щирих емоцій, нових вражень і океан позитиву. За цей короткий час зовсім незнайомі люди стали гарними друзями, справжньою командою однодумців, які прагнуть змінювати світ на краще. Панувала неймовірно комфортна і доброзичлива атмосфера.

Після закінчення заходу педагогічні працівники отримали сертифікати учасників авторського семінару-тренінгу з методики викладання курсу "Культура добросусідства" у закладах дошкільної освіти.

Навчальний курс «Культура добросусідства» – це єдиний в Україні наскрізний курс, з матеріалами якого можна працювати, починаючи з дитячого садка, потім продовжувати в школі. «Культура добросусідства» має державну підтримку й визнання на міжнародному рівні. Мета курсу: виховання соціально компетентних, критично мислячих і толерантних особистостей, свідомих громадян і патріотів своєї Батьківщини, добре обізнаних із рідним краєм, які прагнуть зберігати і примножувати його природний, економічний і культурний потенціал у єдиній й незалежній Україні.