Мерцішор – символ любові та весни

09.03.2017 14:02

Напередодні 8 Березня у Мамалигівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів зустрічали весну. Учнівський та педагогічний колективи продовжили гарну молдовську національну  традицію  та провели фестиваль «Мерцішор».

Свято зібрало всіх: учнів та вчителів, мам та татусів, дідів та бабусь, загалом, все село. Всі, хто мав бажання доторкнутись до прекрасного, зробили свій внесок у розвиток дружби, миру та любові. Учні мали можливість проявити у цей день увагу по відношенню до близьких людей, подарувати їм радість і хороший настрій.

У рамках фестивалю у школі пройшов концерт, на якому виступили учні всієї школи. Протягом трьох годин лунали пісні та вірші про Україну, маму та весну, зачаровували гарячі танці та яскраві костюми.

Мерцішор символізує оновлення, перемогу Весни над лютою Зимою. Червоно-білі кольори стали символами перемоги добра над злом. Білий колір символізує ніжність, добро і світло, червоний - мужність та любов. Діти вірять у те, що мерцішор приносить щастя і фортуну на цілий рік, тому учні дарували один одному червоно-білі талісмани з побажаннями гарного настрою та любові. У кінці березня мерцішори розвішують на квітучі фруктові дерева. Вважається, що завдяки цьому людей буде супроводжувати успіх протягом всього року, а якщо при цьому загадати бажання, воно обов’язково здійсниться. Головне вірити!

Фотогалерея: Мерцішор – символ любові та весни