Новий порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

06.08.2019 09:09

17 квітня 2019 року на засіданні Уряду прийнято постанову КМУ №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» (далі – порядок розслідування). Розглянемо основні відмінності та нововведення нового порядку розслідування.

Отже що нового нас чекає з 01 липня 2019 року адже дана постанова набуде чинності саме з цієї дати. Перше та основне чого довго чекали це урегулювання розслідувань громадян, постраждалих на виробництві, зокрема тих, які працюють на умовах цивільно-правового договору або на інших підставах, передбачених законом, фізичних осіб-підприємців та інших. Змінено терміни інформування про нещасні випадки на виробництві з 1 години на 2 години (засобами зв’язку) та не пізніше наступного робочого дня на паперових носіях. Змінено форму повідомлення. Вводиться поняття строку давності по нещасним випадкам та гострим профзахворюванням – випадки, які сталися через 3 роки розслідуються тільки за рішенням суду. Збільшено терміни розслідування та терміни спец-розслідування нещасних випадків до 5 робочих днів та 15 робочих днів відповідно. Виписано нові можливості корегування діючих актів Н-1 – що раніше заборонялося. Удосконалено механізм прийняття рішень комісією з розслідування. Також відмінено форму акта Н-5.

Для більш детального роз’яснення, щодо нового порядку розслідування страхувальники можуть звернутися до Новоселицького відділення Фонду за адресою м.Новоселиця, вул. Героїв Майдану, буд. 25 «А» або по телефону 5-10-88, 2-16-64.

Павло Локовей,

страховий експерт з охорони праці Новоселицького відділення виконавчої дирекції

 Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області