Сигналізаційне повідомлення №6

22.04.2020 10:27

Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує: про загрозу посівам озимих зернових культур від бур’янів.

Агрокліматичні умови сприяють активному росту та розвитку зимуючих бур’янів в посівах озимих культур, а також засміченості їх іншими видами.

Забур’яненість посівів в базових господарствах та господарствах маршрутного обстеження більшості в районі коливається від слабкого (6-15 шт/м.кв.) до середнього (16-43 шт /м.кв.) ступеня. Переважаючими видами бур'янів є пирій, грицики, волошка синя, ромашка польова, види осотів, підмаренник чіпкий та інші.

Забур’яненість посівів створює загрозу пригнічення культурних рослин, зокрема в ослаблених та зріджених посівах, через гостру конкуренцію за поживу, світло та вологу (втрати урожаю можуть становити 40% і більше), що вимагає застосування гербіцидів.

Рекомендуємо, терміново організувати обстеження посівів озимих зернових на засміченість їх бур’янами.

За наявності в посівах озимих зернових 3 і більше екз. бур’янів, особливо зимуючих і багаторічних, враховуючи особливості кожного поля, провести боронування посівів, а за наявності їх надпорогової чисельності (5 відсотків від густоти культурних рослин), провести хімічну прополку посівів гербіцидами – Аврора 40, ВГ 37,5-50,0 г/га; Агент, СЕ 0,4-0,6 л/га; Агрітокс, РК 1-1,5 л/га; Аксіал 050 ЕС,КЕ 0,9л/га; Альфа Стар, ВГ 20-25г/га; Амадор, ВГ 0,02кг/га; Голд Стар ВГ 0,02-0,025г/га; Голд Стар Екстра, ТТ 25г/га; Грантокс, РК 1-1,5л/га; Гурон ВГ 30-40г/га; Дікам Плюс, ПК 0,8 л/га; Елегант 2FD 0,4-0,6 л/га; Триатлон, ВГ 60г/га та іншіми відповідно до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Під час проведення захисних міроприємств слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Лазар Фіалковський,

в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівеькій області