Сигналізаційне повідомлення №9

05.05.2020 14:02

Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області в Новоселицькому районі попереджає: масовому прояву кокомікозу, клястероспоріозу, кучерявості листків персика сприятиме прохолодна погода за значних опадів.

Щоб запобігти подальшому розвиткові хвороб після закінчення цвітіння кісточкові сади обприскують: Луна Сенсейшен 500 SC, КС (вишня, черешня та персик 0,25-0,35л/га); Малвін 80, ВГ (абрикос, персик 1,8-2,5кг/га); Самшит, КС (персик 0,2-0,3 л/га); Сігнум, ВГ (вишня, черешня, абрикос, персик 1,0-1,25кг/га); Страж, КС (персик 0,4л/га); Топаз 100 ЕС,КЕ (вишня (маточники), персик 0,4л/га); Фитал, РК (абрикос, вишня, черешня, персик 2л/га); Хорус 75 WC, ВГ (вишня, черешня, персик, абрикос, слива 0,2-0,3л/га), та іншими фунгіцидами, включеними в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Захисні заходи проти хвороб по можливості можна об’єднувати з обробітками від шкідників.

Після закінчення цвітіння  кісточкові сади, лише після попереднього обстеження і тільки в разі перевищення ЕПШ (економічний поріг шкодочиності) використовують інсектициди: Актелік 500 ЕС, КЕ (черешня – вишнева муха 0,8-0,12л/га; персик – попелиця 1,2л/га); Блискавка, КЕ (слива – плодожерка, листовійки 0,15-0,25л/га); Ратибор, РК (слива – попелиця, сливова плодожерка - 0,25л/га); Фуфанон 570, КЕ (слива – плодожерка, попелиці 2л/га) та іншими інсектицидами, включеними в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Обробітки проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати Голів сільських і селищних рад та пасічників. При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих Державних санітарних правил “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві” ДCП 8.8.1.2.001-98, правил особистої безпеки та обмежувальних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Лазар Фіалковський,

в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівеькій області

Фотогалерея: Сигналізаційне повідомлення №9