Сильні, слабкі сторони школи, можливості для розвитку

09.11.2016 12:24

Під такою назвою нещодавно у Мамалигівській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла фасилітаційна сесія.

Проведення даної фасилітаційної сесії була зумовлена потребою якісного оновлення змісту освіти в школі, який полягає у необхідності привести його у відповідності із європейськими стандартами, запитами суспільства щодо якісної та доступної освіти, потребами Мамалигівської ОТГ.

Фасилітація – це неформалізована, але чітко cтруктурована процедура за участі фасилітатора (у даному випадку керівника) та коллективу, це форма роботи, спямована на розвиток.

Метою цього дійства було створити за допомогою бесіди і поведінки середовище, яке допоможе учительському та учнівському колективам рухатись вперед до бажаних цілей, покращення діяльності школи та у результаті підняття рівня навчально-виховного процессу та якості знань учнів.

Фасилітатар, у даному випадку це директор школи, відмітив, що у «кожного з нас є ресурси, щоб досягти бажаного, а в основі лежать позитивні наміри. Наші переконання, що відносяться до власного потенціалу, прямо пов’язані з нашею успішністю. Ми розуміємо, що ми можемо вчитися та змінитися за допомогою всього, що ми робимо. Для того, щоб допомогти іншим, ми повинні безперервно прогресувати самі».

Учасники сесії працювали за принципами: встановлення правил спілкування, виявлення проблеми, слабких та позитвних сторін, напрацювання плану дій, вибір рішення, неформальність та гнучкість, добровільність.

Головне, що весь колектив активно працював, не було байдужих,  кожен замислився над тим, що може зробити сам, змінити у собі, у своїх методах роботи. Маємо надію, що сьогоднішня фасилітаційна сесія змінить мотивацію до роботи педагогів, а прийняте рішення, призведе до розвитку школи, що надає якісну сучасну освіту шляхом вільного творчого навчання відповідно до суспільних потреб та створить сучасне освітнє середовище, спрямованого на пошук та впровадження ефективних способів розкриття, вдосконалення та реалізації творчого потенціалу дитини через навчання, сім’ю, громаду.

Фотогалерея: Сильні, слабкі сторони школи, можливості для розвитку