Творили красу

31.07.2019 14:29

Кажуть, що краса в деталях, але часом ці деталі настільки малі, що не відразу зрозуміло, чому картина в цілому так приваблює погляд. І мікровишивка – яскравий тому приклад.

30 липня у Центрі економічного зростання Мамалигівської ОТГ власниця художньої студії «Веселка» Тетяна Скорокиржа ознайомила присутніх з дивовижною технікою вишивання – мікровишивкою.

На сьогоднішній день це наймініатюрніша техніка вишивки. Ще мікровишивку називають петіт-пойнт (petit-point) – з французької мови перекладається як дрібниця, маленька цяточка, щось крихітне, адже дійсно стібки мікровишивки настільки малі, що нагадують крапочки з ниток. На одному квадратному сантиметрі мікровишивки може бути понад 400 стібків. Мікровишивка – це не просто красиві і витончені сережки, оригінальні кулони, перстені та броші, а для чоловіків – запонки, мікровишивкою вишивають (кодують) імена людей, створюючи таким чином оберіг.

Усе це справжні витвори мистецтва. Творіння вражають своєю мініатюрністю та вишуканістю. Це надзвичайно клопітка робота, але результат вартий затрачених зусиль. 

Захід відбувся в рамках проекту, що фінансується ЄС 

"Різні громади - спільні рішення для економічного зростання" в межах ініціативи "Мери за економічне зростання"

Фотогалерея: Творили красу