Вже рік як ми разом

10.08.2016 15:41

Мамалигівська сільська об’єднана територіальна громада була утворена рішенням ХХХІІІ сесії VI скликання Чернівецької обласної ради від 14 серпня 2015 року №122-33/15 «Про утворення Мамалигівської сільської об’єднаної територіальної громади Новоселицького району Чернівецької області та призначення перших місцевих виборів».

З нагоди річниці наш кореспондент поспілкувалася з головою Мамалигівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Аркадієм Шовою та попросила розповісти про успіхи, досягнення, проблеми та плани на майбутнє.

- З якими труднощами Ви зіткнулися в процесі становлення громади?

Недосконалість законодавчої бази, неготовність багатьох людей до змін, реформ, певна соціальна пасивність, недостатнє фінансування освітньої галузі. На жаль, недоліки, які виникають в процесі роботи, використовуються деякими впливовими особами з метою отримати певні дивіденди, здебільшого – політичні. Втім, не хочеться про це у річницю.

- Що вдалося зробити для жителів сіл, що входять до складу Мамалигівської об’єднаної територіальної громади?

За рік існування громади для жителів сіл, що входять до її складу було чимало зроблено. На території громади в рамках Плану соціально-економічного розвитку Мамалигівської сільської ради на 2016 рік за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад впроваджуються проекти та заходи:

-  капітальний ремонт Мамалигівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Подвірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Балківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Драницького НВК, Стальнівецького НВК, Несвоянського НВК, ДНЗ села Подвірне «Колосочок» (заміна прорізів на енергозберігаючі металопластикові склопакети);

-  поточні ремонти ДНЗ села Драниця та ДНЗ села Мамалига (опалення);

-  поточні ремонти у всіх ДНЗ та школах, які знаходяться на балансі Мамалигівської сільської ради;

-  капітальний ремонт АЗПСМ села Драниця;

-  ремонт паркана АЗПСМ села Стальнівці;

-  викопані колодязі на території ДНЗ с.Подвірне та на території села Мамалига;

-  придбано комп’ютерну техніку та електрокардіографи для всіх амбулаторій, що перебувають на балансі Мамалигівської сільської ради.

- Які плани має громада на найближче майбутнє?

На даний час сільська рада бере участь у конкурсі проектів Державного фонду регіонального розвитку «Реконструкція будівель та споруд комунальної власності під Амбулаторію загальної практики сімейної медицині зі станцією швидкої допомоги в селі Мамалига Новоселицького району Чернівецької області Мамалигівської сільської ради  об’єднаної територіальної громади». Громада отримала державну субвенцію на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 8,7 млн. грн. За кошти державної субвенції планується придбання шкільного автобуса, трактора з навісним обладнанням і причепом та автогрейдера для комунальних потреб. За рахунок цієї ж субвенції планується реконструкція будинку культури села Мамалига з добудовою адміністративних приміщень, в тому числі центру надання адміністративних послуг. Крім того, що фінансується державою, є ще чимало власних планів і проектів, про них розповімо пізніше, коли наблизимось до реалізації.