Безпека життєдіяльності

ЗНИЩУЙТЕ АМБРОЗІЮ ПОЛИНОЛИСТУ – НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР’ЯН

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує, що амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia) – це небезпечний карантинний бур’ян, який засмічує подвір’я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи тощо.

Пилок амброзії, одного з найсильніших у світі тригерів алергії, досягає свого піку в серпні та вересні. Амброзія та полин разом зі злаковими травами перебувають на першому місці серед алергенів. Вважається, що пилок амброзії, який розноситься вітром, особливо агресивний: одна рослина може виділяти мільярд зерен пилку, але концентрації всього в шість-десять зерен на кубічний метр повітря достатньо, щоб викликати алергічні симптоми.

Як же треба боротися з амброзією? Заходи з її знищення мають бути не одноразовими, а постійними. Треба не допускати її масового розмноження. Система захисту як складова загального агротехнічного комплексу прийомів по вирощуванню сільськогосподарських культур передбачає застосування різних методів: карантинних, агротехнічних, механічних та хімічних заходів.

Щоб запобігти подальшому поширенню амброзії, боротьбу з нею слід розпочинати щорічно до цвітіння та утворення насіння методом виривання з корінням, регулярного покосу або засівання сумішшю газонних трав, не допускаючи засмічення ґрунту та сільгосппродукції. Також доречним є застосування хімічних методів боротьби – гербіцидів. Фермери та господарі присадибних ділянок повинні точно дотримуватися регламентів, зазначених у спеціальних рекомендаціях, інструкціях та використовувати препарати, які є у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Згідно із Законом України «Про карантин рослин», заходи зі знищення карантинних організмів на земельних ділянках проводяться силами та за рахунок землевласників та землекористувачів або орендарів земельних ділянок. За порушення фітосанітарного законодавства передбачена адміністративна відповідальність.

Управління  фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Чернівецькій області закликає мешканців, керівників підприємств, організацій усіх форм власності та землекористувачів до плідної співпраці зі знищення амброзії на засмічених ділянках. Лише спільними зусиллями можна призупинити поширення злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої.

Світлана Брега

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області

Ви не авторизовані у системі для того щоб ви мали змогу коментувати новину вам необхідно авторизуватися або зареєструватися